فصل پنجم، قسمت 14

The Variable

Original US Airdate: 30 April 2009

خلاصه این قسمت:

دانیل فارادی در کودکی قطعه‌ای از شوپن را می‌نوازد. مادر او، الواز، وارد می‌شود و بعد از این‌که نواختن او تمام می‌شود از دانیل می‌خواهد که به‌جای تلف کردن وقتش برای پیانو به علوم و ریاضیات بپردازد. چندسال بعد، در روز جشن فارغ‌التحصیلی دانیل در آکسفورد وقتی او همراه دوست دخترش بود، مادرش را می‌بیند که برای دیدنش آمده. الواز بدون توجه به دوست دختر دانیل، از او می‌خواهد که به رستورانی بروند و به عنوان هدیه دفترچه خاطراتی را به او می‌دهد که در صفحه اول آن برایش چند خط نوشته است. دانیل به مادرش می‌گوید که فردی به نام ویدمور برای تحقیقات او 1.5 میلیون پوند اهدا کرده است.

در سال 2004، دانیل در حال تماشا کردن اخبار مربوط به سقوط هواپیمای اوشئنیک است و به شدت متأثر می‌شود و گریه می‌کند. در همین وقت ویدمور به دیدن دانیل می‌آید و به او پیشنهاد می‌کند که برای تحقیقات به جزیره برود. ویدمور به دانیل می‌گوید که مسافران پرواز اوشئنیک نمرده‌اند و چون دانیل همه چیز را زود فراموش می‌کند این موضوع را هم به زودی یادش می‌رود.

در سال 1977، دانیل با زیردریایی وارد جزیره می‌شود و از مایلز می‌خواهد که او را به خانه جک ببرد. جک به دانیل می‌گوید که مادر دانیل راه بازگشت به جزیره را به آنها نشان داده است و دانیل می‌گوید اگر مادرش حرفی در مورد سرنوشت به آنها زده اشتباه کرده است و جک متعلق به دارما و جزیره نیست. دانیل و مایلز برای دیدن دکتر چنگ به ایستگاه ارکید می‌روند و دانیل سعی می‌کند که دکتر چنگ را از ساختن ارکید منصرف کند و به او می‌گوید که آنها از آینده آمده‌اند و مایلز فرزند اوست.

از طرفی جک، کیت، هرلی، مایلز، جین به خانه سایر و جولیت می‌روند و تصمیم می‌گیرند که کیت و جک همراه فارادی به نزد دیگران بروند. فارادی برای پیدا کردن مادرش به کمپ آنها می‌رود و از ریچارد می‌خواد که الواز را به او نشان دهد اما الواز او را از پشت با تیر می‌زند. دانیل در آخرین لحظات به مادرش می‌گوید: تو می‌دانستی که این اتفاق می‌افتد با این حال مرا به اینجا فرستادی و می‌میرد. الواز که گیج شده، دفتر دانیل را باز می‌کند و دستخط خود را می‌بیند و از جک و کیت که به گروگان گرفته‌اند می‌خواهد که توضیح دهند. جک برای الواز توضیح می‌دهد و قرار می‌شود که به سراغ بمب هیدورژنی بروند. ویدمور جوان سعی می‌کند که الواز را با توجه به شرایطش منصرف کند اما الواز قبول نکرد.

از آن طرف، افراد دارما متوجه شدند که سایر و جولیت، فیل را زندانی کرده‌اند و آنها را گرفتند. ردزینسکی که جای هوراس را گرفته بود، اهمیتی به حرف‌های هوراس و دکتر چنگ نداد و در آخر قرار شد که جولیت و سایر همراه با زنان و کودکان جزیره را ترک کنند و ...

 

 

حرف‌های ما:

در  این قسمت مشخص شد که پدر فارادی کسی نبود جز چارلز ویدمور و الواز پسرش را برای جزیره قربانی کرده است همانطور که بن دخترش را برای جزیره قربانی کرد. فارادی معتقد بود که این "مردم" هستند که متغیرند و این امکان وجود دارد که گذشته را تغییر داد. آیا حق با فارادی است؟

فارادی کجا به دنیا آمد و چرا الواز از جزیره خارج شده بود؟ به نظر می‌رسد که ویدمور همسر و فرزندش (پنی) را در خارج از جزیره گذاشته و به جزیره آمده بود و به همین دلیل هم دانیل هیچ‌وقت نفهمید که ویدمور پدرش است.

امتیاز ما: ٣ از 5

/ 2 نظر / 45 بازدید
رامین

تا انتخابات نیکوی دیگر 31 روز باقی مانده . رای ما دکتر محمود احمدی نژاد ........................با اکثریت قاطع آرا از تخریب دولت بپرهیزید.

عسل کله پز

What is your favorite person in LOST? بهتر بود بنویسی who یا which one من عاشق سایر هستم.. بلاگ خوبی داری /.. دوسش دارم..