فصل ششم، قسمت اول و دوم

LA X, Parts 1 & 2

Original US Airdate: 02 Feb 2010

بعد از چند ماه انتظار، دوستداران سریال لاست به تماشای اولین قسمت فصل آخر آن نشستند. چند روز قبل از این قسمت، ویدیویی از بخش‌های قبلی این سریال تهیه شده بود تا مروری بر اتفاقات پنج فصل قبل داشته باشد و تماشاگران را دوباره به حال و هوای سریال بازگرداند.

خلاصه این قسمت:

در آخرین قسمت فصل قبل دیدیم که جولیت پس از سقوط در چاه بمب را منفجر کرد. در این قسمت کیت اولین نفری بود که پس از انفجار در جزیره به هوش آمد و بعد از ملحق شدن جک، سایر، جین، هرلی و مایلز مشخص شد که تئوری فارادی که جک را متقاعد کرده بود کاری کند تا بتوانند جلوی حوادثی که در آینده اتفاق افتاده را بگیرد، مؤثر نبوده. به همین دلیل سایر جک را مقصر مرگ جولیت می‌دانست. اما جولیت هنوز زنده بود و گروه سعی کردند که او را نجات دهند. سایر، جولیت را پیدا کرد و جولیت درحالی که می‌خواست موضوع مهمی را به او بگوید، مرد. از طرفی سعید که در فصل قبل گلوله خورده بود خونریزی زیادی داشت و هرلی به دنبال راه نجاتی برای او بود. در همین زمان جیکوب به دیدن هرلی آمد و از او خواست تا سعید را برای بهبودی به معبد ببرد. جک، کیت، هرلی و جین سعید را به معبدی که تاکنون در هیچ یک از قسمت‌ها ندیده بودیمش بردند و با گروهی ناآشنا به رهبری یک ژاپنی در معبد مواجه شدند. سایر و مایلز هم پس از دفن کردن جسد جولیت توسط همین گروه دستگیر و به معبد آمدند.

در آخرین قسمت فصل پنجم همچنین دیدیم که جان لاک و بن به درون مجسمه رفتند و در آنجا با جیکوب ملاقات کردند و لاک، بن را وادار به کشتن جیکوب کرد. بیرون از مجسمه ایلانا و گروهش که جسد جان لاک را برای ریچارد آورده بودند اصرار داشتند به دیدن جیکوب بروند و چهار نفر از افراد مسلح آنها به درون مجسمه رفتند و سعی کردند که جان لاک را بکشند اما او ناپدید شد و دود سیاه آن‌ها را از بین برد. بن که شاهد این اتفاقات بود متوجه شد که جان لاک واقعی همان است که بیرون مجسمه جسدش روی شن‌ها افتاده، پس این مرد کیست؟

اما مهم‌ترین موضوع این قسمت، بخش‌هایی بود که از نگاه جک و در پرواز اوشئنیک روی می‌داد. پروازی که از سیدنی به لوس‌آنجلس می‌رفت و سریال با سقوط هواپیما در جزیره و حوادث آن آغاز شده بود. اما در این قسمت، هواپیما سقوط نکرد و در لوس‌آنجلس فرود آمد. در حین پرواز، رز و همسرش در نزدیکی جک نشسته بودند، کیت دستبند به دست همراه مارشال، سایر، هرلی، لاک، چارلی، جین و سان و بقیه هم در پرواز بودند.

 

حرف‌های ما:

اولین جمله‌ای که جولیت پس از به هوش آمدن گفت این بود که "جواب نداد" اما بعدا که مایلز با جولیت مرده ارتباط برقرار کرد به سایر گفت که او می‌گوید "جواب داد"it works  چرا نظر جولیت بعد از مرگ تغییر کرد؟

مردی که به شکل جان لاک ظاهر شده بود چرا بن را نکشت؟

در پرواز اوشئنیک بسیاری از اتفاقات دوباره و به شکل دیگری اتفاق می‌افتاد. چارلی در حال مرگ بود و مثل جزیره جک دوباره او را نجات داد. مارشال دوباره سرش ضربه خورد، بون به صحبت کردن با لاک علاقه نشان می‌داد و تابوت پدر جک و چمدان چاقوهای لاک که قبلا در جزیره دیده بودیم در پرواز گم شده بودند. دزموند در پرواز کنار جک بود اما یک دفعه ناپدید شد و ما در فصل اول دیدیم که دزموند در پرواز اوشئنیک نبود.

اما معبد که در قسمت‌های قبلی ندیده بودیم ولی در فصل سوم بن از ریچارد خواست تا برای محافظت از گروه آنها را به سمت معبد هدایت کند و در فصل پنجم بن، سان و جان لاک به طرف معبد رفتند و سان بیرون آن ایستاد و بن و جان لاک به درون آن رفتند. و در زمان دارما هم ریچارد بن نوجوان را برای بهبود از دری به درون برد و شاید در چشمه‌ای که در این قسمت دیدیم شفا داد.

صحنه‌ی جالبی هم در این قسمت بود که از روی ابرها دوربین تا سطح آب و سپس زیر آن پایین می‌آمد و ما زیر اقیانوس جزیره را می‌دیدم: تابی که در محل زندگی افراد دارما بود و مجسمه‌.

و لاست همچنان ما را سردرگم می‌کند ...

 

امتیاز ما: 4 از 5

 

/ 14 نظر / 78 بازدید
نمایش نظرات قبلی
موژان

عاشقتونم![قلب] بهترین سایت دنیا! مرسی مرسی مرسی

علی

متاسفم برای اونایی که ساویر رو انتخاب میکنن بهترین بازیگر این سریال بدون شک دزموند بود ...

گیلانه

نکته جالب در این قسمت این بود که وقتی سعید پاسپورتش را در هواپیما باز می کند پاسپورتش ایرانی هست!!!

LoSt FrEaK

سلام به تمام دوستاران سریال لاست. من بعد از دیدن قسمت جدید این سریال متوجه چیزی شدم که اصلاً واسش جوابی پیدا نمی کنم. فقط می دونم به عنوان سوتی سازنده سریال خیلی سنگین هستش.... مسئله اینه که، اگه دقت کنید اون قسمتی که سعید رو توی هواپیما نشون میده یک پاسپورت دستشه. این پاسپورت ایرانیه... چه دلیلی داره سعید که یکی از افسرهای ارتش بعث هست پاسپورت ایرانی داشته باشه؟؟؟؟؟ لطفاً دوستان یا E-mail جواب بدن مرسی...

پادشاهی از بهشت

سلام 1.با سوتی گذرنامه سعید موافقم. 2.میدونی چند بار به وبلاگت سر زدم تا بخش "حرفهای ما" آخرین قسمت فصل 5 بخونم؟؟؟ اگه امکانش هست اون بخش را هم در وبلاگت قرار بده , شاید قدیمی شده باشه ولی باز هم مفیده. 3.در جواب مانا باید بگم که یه سر به سایت lost.ir بزن. با تشکر

فرید

سلام من خيلي دوست داشتن راجب نشانه شناسي در اين سريال بحث كنيم و نشانه هاي كه شما دريافت كرديد را جمع كرده و بنويسيد. براي مثال اون مجسمه مجسمه چيست به نظر من شبيه آمون خدايي مصريان است. از اشارات بيشمار به عهد عتيق و داستان هاي خلقت كه در سريال است. ويا اون كتابي كه جاكوب ميخواند در چه مورد بود. در مرحله بعد سوال سازي و فرضيه سازي آن است. تاميين كننده پروزه دراما كيست. چقدر اين داستان با فلسفه علم و طبيعت گرايي تطابق دارد. كلي در اين باره حرف دارم اما نميدونم كجا بنويسم. راهنمايي كنيد متشكرم

موژان

قسمت 3 لاست امروز صبح امد خلاصه اون رو کی میزارید؟ بعدشم شما لینک دانلود مطمئن و سالم دارید؟ من به هر جا سرزدم لینکاش مشکل داشت.

داردار

سلام بر همه گذرنامه ی سعید به هیچ وجه سوتی نیست و کاملا با قصده دلایلش تو وبلاگ نلبکی اومده پیشنهاد میکنم حتما بخونید. www.nalbeky.blogfa.com/

یلدا

سلام کسی تا حالا قسمت جدید(سوم) دیده؟ من هفته پیش پنج شنبه دیدم , ولی این هفته هنوز موفق نشدم!!!

موژان

[گل]