فصل ششم، قسمت 14
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱۸  

The Candidate

Original US Airdate: 05 May 2010

خلاصه این قسمت:

سال ٢٠٠۴: جان لاک بعد از عمل جراحی به هوش می‌آید و جک شپرد بالای سر او ایستاده است و برایش توضیح می‌دهد که چه اتفاقی افتاده و از او می‌خواهد که درباره علت فلج شدنش توضیح بدهد تا جک بتواند او را عمل کند. اما لاک فورا پیشنهاد جک را رد می‌کند. جک به دندانپزشک لاک که برنارد بود مراجعه می‌کند و علت را از او می‌پرسد. برنارد به جک می‌گوید که پرونده بیمار محرمانه است و روی کاغذ نام "آنتونی کوپر" را می‌نویسد و به جک می‌دهد. جک برای دیدن آنتونی کوپر به آسایشگاه پالمز می‌رود و در آنجا هلن نامزد لاک را که به ملاقات پدر لاک آمده می‌بیند ولی کوپر نمی‌تواند با کسی حرف بزند. در بیمارستان، جک لاک را ملاقات می‌کند و از او می‌خواهد که درباره عمل فکر کند. از طرفی کلیر برای ملاقات با جک به بیمارستان می‌آید و جعبه‌ای را به او نشان می‌دهد که پدرشان برای او گذاشته بود. اما هیچ کدام مفهوم آن را نمی‌فهمند. جک از کلیر می‌خواهد که برای اقامت به خانه او بیاید.

سال 2007 ،جزیره: جک به هوش می‌آید و خودش را درون قایقی در ساحل می‌بیند و از سعید که نزدیک اوست می‌پرسد که چه اتفاقی برایش افتاده است. سعید به او می‌گوید که از گروه مرد سیاه‌‌پوش فقط آن سه‌نفر باقی مانده‌اند و در این هنگام مرد سیاه‌پوش به طرف آنها می‌آید و به جک اطلاع می‌دهد که دوستانش توسط ویدمور زندانی شده‌اند و آنها باید به کمکشان بروند. از طرفی افراد ویدمور، گروه سایر را درون قفس‌هایی که قبلا هم بن، سایر و کیت را در آنها زندانی کرده بود قرار می‌دهند. اما دود سیاه افراد ویدمور را نابود می‌کند و جک به آنها کمک می‌کند تا فرار کنند. آنها به طرف هواپیما می‌روند اما قبل از رسیدن آنها مرد سیاه‍‌پوش از درون هواپیما بمبی را پیدا می‌کند و سناریوی فرار با هواپیما منتفی می‌شود. مرد سیاه‌پوش به آنها می‌گوید که با زیردریایی فرار کنند. همین که گروه به طرف زیردریایی می‌روند بین آنها و افراد ویدمور درگیری به‌وجود می‌آید و کیت زخمی می‌شود. سایر به جک می‌گوید که کاری کند تا مردسیاه‌پوش همراه آنها نیاید و جک مرد سیاه‍پوش را به درون دریا می‌اندازد. گروه مجبور می‌شوند که کلیر را در اسکله باقی بگذارند و به زیر آب بروند و جک که علی‌رغم میلش و برای کمک به کیت به درون زیردریایی رفته با آنها می‌ماند. هرلی کیف کمک‌های اولیه را برای جک می‌آورد ولی وقتی آن را باز می‌کنند درون آن بمب ساعتی پیدا می‌کنند. جک به آنها می‌گوید که کاری به بمب نداشته باشند، اما سایر نمی‌پذیرد و سیم‌ها را قطع می‌کند. ثانیه شمار بمب برای لحظه‌ای متوقف می‌ماند، اما مجددا شروع به شمارش معکوس می‌کند. سعید بمب را در دستش می‌گیرد و به جک می‌گوید که در جایی از جزیره دزموند درون چاه است و بمب را با خودش از گروه دور می‌کند. بمب منفجر می‌شود و سیستم هدایت زیردریایی به هم می‌خورد و آب وارد آن می‌شود. جک، کیت را به هرلی می‌سپارد و با کمک جین و سایر سعی می‌کنند که سان را که بین طبقه‌‌ای گرفتار شده نجات دهند. در همین حال یک میله به سر سایر برخورد می‌کند و او بی‌هوش می‌شود. جین از جک می‌خواهد که سایر را نجات دهد و آنها را ترک کند. آب، کم‌کم همه زیردریایی را پر می‌کند و جین که موفق نمی‌شود سان را نجات دهد همراه او غرق می‌شود. در ساحل، جک سعی می‌کند که سایر را به هوش آورد، از آن طرف هرلی و کیت هم می‌‌رسند.

حرف‌های ما:

-          مرد سیاه‌پوش مستقیم نمی‌تواند که کاندیداها را بکشد، به همین دلیل از خود آنها برای کشتن یکدیگر استفاده می‌کند. اما چرا او می‌خواهد که کاندیداها را نابود کند؟

-          هنوز مشخص نیست که تصمیم ویدمور چیست. او ابتدا می‌خواست که مرد سیاه‌پوش را بکشد، در این دو قسمت کاندیداها را زندانی کرد و دقیقا هم می‌دانست که اسم چه کسانی در فهرست کاندیداهاست. آیا ویدمور هم برای مرد سیاه‌پوش کار می‌کند و فهرست را از او گرفته است؟

-          به‌نظر می‌رسید که مرد سیاه‌پوش وقتی وارد هواپیما شد دنبال بمب بود. آیا او فکر بقیه را مثلا نگهبان‌های هواپیما را می‌خواند؟

-          به نظر می‌رسد که دزموند سعید را قانع کرده بود که وعده مرد سیاه‌پوش در مورد نادیا دروغ بوده، آیا دزموند در مورد سال 2004 چیزی به سعید گفته بود؟ منظور سعید از حرفی که پیش از منفجر شدن بمب به جک زد چه بود؟

-          اگر کیت جزء کاندیداها نباشد، به این معنی است که مرد سیاه‌پوش می‌تواند او را از بین ببرد و اگر تا کنون او را از بین نبرده شاید به دلیل این باشد که برای به دام انداختن جک و سایر به او نیاز دارد. از طرفی نام کیت در دیوار غار خط خورده بود اما در فانوس دریایی بود، آیا دو فهرست از کاندیداها وجود دارد؟

-          ریچارد و بن و مایلز کجا هستند؟ آیا دینامیت‌های درون هواپیما کار آنها بود و می‌خواستند مرد سیاه‌پوش را بکشند؟

-          و اما آخرین قسمت سریال لاست دو ساعت و نیم خواهد بود.

 

امتیاز ما: 4 از 5

 


کلمات کلیدی: فصل ششم ،کلمات کلیدی: season 6 ،کلمات کلیدی: قسمت 14