فصل ششم، قسمت 13
ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٤  

The Last Recruits

Original US Airdate: 22 April 2010

 

خلاصه این قسمت:

سال 2004: لاک پس از تصادف به بیمارستان منتقل می‌شود. از طرفی سان هم که تیر خورده بود به همان بیمارستان منتقل می‌شود و قبل از انتقال لاک را می‌بیند و او را می‌شناسد. از طرفی، دزموند که فهرست مسافران پرواز اوشئنیک را پیدا کرده به سراغ کلیر می‌رود و او را در مرکزی که کودکان را به سرپرستی قبول می‌کنند می‌یابد. دزموند از کلیر می‌خواهد که فعلا در آنجا ثبت‌نام نکند و با وکیلی که او می‌شناسد مشورت کند. کلیر با تردید قبول می‌کند اما وکیل دزموند کسی نیست جز ایلانا. ایلانا بعد از این‌که اسم و فامیل کلیر را می‌فهمد متعجب می‌شود و او را با خودش به دفترش می‌برد. جک و پسرش یه دفتر وکیل جک می‌روند تا وصیت‌نامه پدرش را بخوانند. ایلانا وکیل جک است و حالا کلیر را پیدا کرده است. جک از کلیر می‌پرسد که از کجا پدرش را می‌شناسد و کلیر حقیقت را به او می‌گوید. در همین لحظه از بیمارستان برای یک عمل اورژانس با جک تماس می‌گیرند و او همراه پسرش برای عمل جان لاک به بیمارستان می‌رود. قبل از شروع عمل، جک چهره لاک را می‌بیند و او را به خاطر می‌آورد.

از طرفی سایر که در دو قسمت قبل در یک تصادف رانندگی کیت را دستگیر کرده بود او را به اداره پلیس می‌آورد و پرونده او را بررسی می‌کند. کیت اتهام قتل را نمی‌پذیرد و به سایر می‌گوید که به این دلیل در فرودگاه او را دستگیر نکرده چون جیمز نمی‌خواسته کسی از این‌که به استرالیا سفر کرده خبردار شود. سپس سایر و مایلز به خانه نادیا می‌روند و سعید را پیش از آنکه فرار کند دستگیر می‌کنند.

سال 2007 جزیره: در قسمت قبل دیدیم که گروه جک، سان، هرلی و بقیه به مرد سیاه‌پوش پیوستند. جک از مرد سیاه‌پوش در مورد این‌که آیا او قبلا خود را به شکل کریستین پدر جک درآورده بوده سؤال کرد و او پاسخ مثبت داد. زوئی از طرف ویدمور برای مرد سیاه‌پوش پیغام آورد که دزموند را به او برگردانند و آنها را تهدید کرد. مرد سیاه‌پوش از سایر خواست که قایق را بیاورد و گروه را با آن قایق به جزیره هیدرا ببرند. اما سایر تصمیم گرفت قایق را بدزدد و با کیت، سان، هرلی، جک و لاپیدس فرار کنند و به سمت زیردریایی ویدمور بروند و طبق قول ویدمور از جزیره بیرون بروند. کلیر که آنها را تعقیب می‌کرد هم به آنها پیوست و نقشه آنها عملی شد. اما جک مخالف برگشت بود و سایر به او گفت از قایق او بیرون برود. جک تمام راهی که در دریا رفته بودند را شنا کرد و به ساحل بازگشت. قبل از حرکت گروه مرد سیاه‌پوش از سعید خواست که دزموند را که در چاهی انداخته بود بکشد، اما به نظر می‌رسید که سعید پس از صحبت با دزموند او را نکشت.  در ساحل مرد سیاه‌پوش و گروهش منتظر قایق بودند و فهمیدند که سایر قایق را برده است. در همین وقت گروه ویدمور به طرف آنها شلیک کردند و مرد سیاه‌پوش جک را نجات داد.

از آن طرف سایر و گروهش به گروه ویدمور رسیدند و جین و سان پس از مدت‌ها یکدیگر را پیدا کردند. اما زوئی به سایر گفت که قرار آنها با ویدمور به هم خورده است و آنها را به اسارت گرفت.

 

حرف‌های ما:

-          در این قسمت جک و کلیر به عنوان خواهر و برادر، هم در سال 2007 و هم در سال 2004 همدیگر را ملاقات کردند.

-          در سال 2004 سان از کجا جان لاک را شناخت؟ از پرواز اوشئنیک؟ یا چیزی از زندگی دیگر به یاد آورده بود؟

-          مدت‌هاست که جک دیگر جک سابق نیست و در این قسمت جک مثل جان لاک به سرنوشت اعتقاد پیدا کرده بود و باور داشت که باید در جزیره بماند.

-          مرد سیاه‌پوش به جک گفت که او خودش را به شکل پدرش درآورده بود. از طرفی می‌دانیم که او از جزیره نمی‌تواند خارج شود. پس کسی که جک در بیمارستان به شکل پدرش می‌دید چه کسی بود؟

-          عنوان این قسمت به نظر می‌رسد که به جک اشاره دارد. جک آخرین کاندیدایی بود که با مرد سیاه‍پوش حرف زد. آیا مرد سیاه‌پوش جک را هم با خودش همراه خواهد کرد؟

-          قسمت چهاردهم لاست این هفته پخش نمی‌شود و 4 می پخش خواهد شد.

 

امتیاز ما: 3 از 5


کلمات کلیدی: فصل ششم ،کلمات کلیدی: قسمت 13 ،کلمات کلیدی: season 6