فصل ششم، قسمت 4
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱  

The Substitute

Original US Airdate: 16 Feb 2010

خلاصه این قسمت:

سال 2004 :

 جان لاک با  پرواز 815 اوشئنیک از استرالیا به خانه بر می‌گردد. هم اکنون هلن نامزد جان است و در حال تدارک مراسم عروسی است. جان با معلولیت خود بسیار مشکل دارد که با مشکل جدیدی نیز روبرو می‌شود، رییس او در شرکت می‌فهمد که جان در کنفرانس مربوط به شرکت در استرالیا شرکت نکرده است و این موضوع علی‌رغم معذرت‌خواهی جان باعث اخراج او می‌شود. جان هنگام خروج از شرکت با هوگو که صاحب شرکت بوده و جان را به یک آژانس کاریابی معرفی می‌کند. در آنجا جان با رز به عنوان مسؤول آشنا می‌شود و رز با بیان این‌که خود دچار سرطان است به او کمک می‌کند تا با مشکل معلولیتش کنار بیاید و او به عنوان معلم جایگزین در مدرسه‌ای که بن نیز معلم آن است مشغول به کار می‌شود.

اما در سال 2007 :

در جزیره مردی که ظاهرا شبیه جان لاک است سعی می‌کتد ریچارد را قانع کند که با او همکاری کند اما ریچارد نمی‌پذیرد. در گام بعدی او سعی می‌کند سایر را که تک و تنها در خانه خود به خوردن ویسکی پناه آورده با خود همراه کند و به او می‌گوید که جواب کلیه سؤال‌ها درباره جزیره و اینکه چرا آن‌ها آنجا هسنتد پیش اوست. سایر از مشخصات اخلاقی او می‌فهمد که او جان لاک نیست بلکه فقط ظاهر او را دارد. لاک سایر را به غاری می‌برد و در آنجا ترازویی وجود دارد که در یک کفه آن یک سنگ سیاه و در دیگری سنگی سفید هم وزن است. لاک سنگ سفید را درون دریا می‌اندازد و نوشته‌هایی را روی دیوار غار به سایر نشان می‌دهد که شامل نام سایر، جک، سعید و بقیه است. اسامی افرادی که توسط جیکوب برای جایگزینی با خودش نامزد حفاظت از جزیره شده‌اند. لاک اسم خود را خط می‌زند و به سایر می‌گوید که او 3 راه دارد: 1) هیچ کاری نکند 2) حفاظت از جزیره را قبول کند 3) جزیره را با لاک ترک کند چون حفاظت از جزیره کار عبثی است . سایر شماره 3 را قبول می کند.

در سمتی دیگر بن برای ایلانا در مورد کشته شدن افراد توسط دود سیاه که همان لاک در لباس سیاه است توضیح می‌دهد. ایلانا مقداری از خاکستر جیکوب را در کیسه‌ای ریخته و با کمک بن، لاپیدوس و سان جسد لاک واقعی را دفن می‌کنند.

  

حرف‌های ما:

-          اگر به اسامی روی دیوار غار و شماره‌های آنها توجه کنیم به این اعداد بر می‌خوریم:
4,8,15,16,23,42 که همان اعداد آشنا هستند.

-          به نظر می‌آید که دود سیاه می‌تواند خود را به شکل هرکسی در بیاورد و فعلا لاک را انتخاب کرده است.

 

امتیاز ما: 4 از 5


کلمات کلیدی: فصل ششم ،کلمات کلیدی: قسمت 4 ،کلمات کلیدی: جان لاک ،کلمات کلیدی: لاست