فصل ششم، قسمت سوم
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/٢٦  

What Kate Does

Original US Airdate: 09 Feb 2010

خلاصه این قسمت:

در سال 2004 (LAX): کیت در فرودگاه سوار تاکسی می‌شود که کلیر مسافر آن بود و راننده را مجبور می‌کند که سریع حرکت کند تا بتواند از دست مارشال فرار کند. پشت چراغ قرمز راننده از ماشین پیاده می‌شود و کیت کلیر را پیاده می‌کند و کیف پول او را می‌گیرد اما بعد از این‌که وسایل بچه را در چمدان کلیر می‌بیند نظرش تغییر می‌کند و آنها را به کلیر باز می‌گرداند. کلیر که قرار بود از استرالیا به آمریکا بیاد تا بچه‌ را به خانواده‌ای بدهد، متوجه می‌شود که آن زوج از هم شده‌اند و دیگر نمی‌توانند کودکش را به فرزندخواندگی بپذیرند. کیت، کلیر را به بیمارستان می‌برد و در بیمارستان اتان را به عنوان دکتر می‌بینند. از طرفی کیت به کلیر می‌گوید که او بی‌گناه است و کلیر کارت اعتباری خود را به کیت می‌دهد.

در سال 2007: جک، کیت، سعید، سایر، هرلی و جین در معبد نزد مرد ژاپنی و همراهانش هستند. مرد ژاپنی سعید را به اتاقی می‌برد و درحالی که در دست و پای او را به تخت بسته به او شوک می‌دهد و فلز داغ شده را به بدنش می‌زند. بعد از این آزمایش‌ها سعید به جک می‌گوید که آنها شکنجه‌اش کرده‌اند و جک برای اعتراض با مرد ژاپنی صحبت می‌کند. ژاپنی سعی می‌کند که جک را متقاعد کند که کپسولی را به سعید بدهد، اما جک خودش آن را می‌خورد و مرد ژاپنی به سرعت مانع می‌‌شود که جک آن را ببلعد و به جک می‌گوید که در کپسول سم بوده است.

از آن طرف سایر که جک را مقصر مردن جولیت می‌داند، از معبد فرار می‌کند و کیت و جین به همراه دو نفر از افراد معبد به دنبال او می‌روند اما کیت از دست آنها فرار می‌کند تا خود را به سایر برساند و در خانه قبلی سایر و جولیت، او را پیدا می‌کند که حلقه‌ای را در دست دارد و در اسکله آن را به آب می‌اندازد.

 

حرف‌های ما:

در 2004 LAX) ) کیت به کلیر کمک می‌کند، آیا کلیر در این زمان زنده می‌ماند تا بتواند خودش  از آرون نگه‌داری کند؟

آیا هر اتفاقی که می‌افتد، از قبل تعیین شده بوده؟ مثلا اتان در فرآیند به‌دنیا آمدن بچه کلیر نقش داشته و کیت هم به او کمک کند؟ در جزیره، فقط مرد ژاپنی و همکارش سعید را شکنجه می‌کردند، سعید فریاد می‌زد، در حالی‌که قبلا سعید این رفتار را نداشت. آیا او دیگر همان سعید نبود؟ چرا آنها گفتند که سعید هم مانند کلیر مبتلا شده چون آنها را مطالبه کرده‌اند؟ به چه بیماری مبتلا شدند و چه کسی آنها را مطالبه کرده؟ آیا این بیماری همان بود که فصل اول دانیل روسو به آن اشاره می‌کرد؟ تله‌هایی که جین و دو نفر دیگر در جنگل با آن مواجه شدند، شبیه تله‌های روسو بود و کلیر وقتی که می‌خواست به جین شلیک کند شبیه روسو شده بود. بین روسو و کلیر ارتباطی وجود دارد؟

 

امتیاز ما: 3 از 5

 


کلمات کلیدی: فصل ششم ،کلمات کلیدی: قسمت 3 ،کلمات کلیدی: کیت