فصل پنجم، قسمت سیزدهم
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٤  

Some Like it Hoth

Original US Airdate: 17 April 2009

خلاصه این قسمت:

در این قسمت برای اولین بار پس از آمدن مایلز به جزیره، به او، گذشته‌اش و تواناییش در ارتباط با مردگان می‌پردازد.

در بازگشت به گذشته، زنی به‌نام لارا (مادر مایلز) را نشان می‌دهد که در حال مذاکره  با صاحبخانه است و به او می‌گوید که او و پسرش تنها هستند. مایلز در آپارتمان یکی از همسایه‌ها جسدی پیدا می‌کند که با او حرف می‌زند و از همین‌جاست که مشخص می‌شود او توانایی ارتباط برقرار کردن با مردگان را دارد. همانطور که قبلا هم در یکی از قسمت‌ها نشان داد، مایلز بعدها از این طریق زندگی خود را می‌گذراند. سال‌ها بعد، مایلز جوان با ظاهری متفاوت را نشان می‌دهد که برای دیدن مادر بیمارش می‌رود و از او می‌خواهد تا راجع به پدرش و دلیل توانایی عجیب او صحبت کند. لارا می‌گوید که وقتی مایلز کودک بود، پدرش آنها را رها کرده و از آن‌ها خواسته که او را ترک کنند و سال‌هاست که او مرده و جسدش در جایی که مایلز هیچ‌وقتی نمی‌تواند به آنجا برود دفن شده است. چند سال بعد، نوآمی، مایلز را پیدا می‌کند و از مایلز می‌خواهد در ازای 1.6 میلیون دلار در مأموریت آنها که از طرف چارلز ویدمور است شرکت کند و مایلز می‌پذیرد. اما چند روز بعد، توسط چند ناشناس به درون ماشینی برده می‌شود و  سردسته آنها سعی می‌کند مایلز را از رفتن به جزیره منصرف کند و از او می‌پرسد چه چیزی در سایه مجسمه قرار گرفته اما مایلز پاسخ آن را نمی‌داند و می‌گوید که اگر آنها دو برابر پولی که ویدمور به او می‌دهد را بدهند به جزیره نمی‌رود اما آنها قبول نمی‌کنند.

در زمان پروژه دارما در جزیره، مایلز برای مأموریتی مجبور می‌شود که به نزد دکتر چنگ در محل ارکید برود و هرلی هم همراه اوست و مایلز اعتراف می‌کند که دکتر چنگ پدر او بوده است. شب همان روز مایلز از دور به خانه پدر و مادرش نگاه می‌کند و پدرش را می‌بیند که مایلز کودک را در آغوش گرفته است. همان‌وقت به پدرش خبر می‌دهند که زیردریایی آمده و باید به اسکله برود. دکتر چنگ همراه مایلز به اسکله می‌رود و فارادی را می‌بیند که از زیر دریایی پیاده می‌شود.

 

حرف‌های ما:

در این قسمت جز بخشی از گذشته مایلز و تأیید این‌که دکتر چنگ پدر مایلز است، اتفاق مهم دیگری نیفتاد، اما باز هم مشخص نشد که چرا دکتر چنگ از همسرش خواسته بود که با مایلز جزیره را ترک کنند؟ آیا پس از ساخته شدن ارکید، مشکلاتی به‌وجود می‌آید که دکتر چنگ نگران همسر و فرزندش می‌شود؟

جالب‌ترین بخش این قسمت، بازنویسی فیلمنامه قسمت پنجم جنگ ستارگان بود که هرلی تلاش می‌کرد تا آن را بازنویسی کند و برای کارگردان بفرستد چون در آن سال هنوز این قسمت ساخته نشده بود !

بازگشتن دوباره دانیل فارادی به جزیره به چه علت بود و او چگونه توانسته بود که همراه سایرین با زیردریایی به جزیره سفر کند؟ از زمانی که سایر، مایلز، جولیت، جین و فارادی به گذشته بازگشتند دیگر خبری از فارادی نبود. او در این سه‌سال به کجا رفته بود؟

چه چیزی در سایه مجسمه پنهان شده؟ آیا Jughead  (بمب هیدروژنی) که در قسمت سوم همین فصل دیدیم به مجسمه ربطی دارد؟

امتیاز ما: 2 از 5


کلمات کلیدی: فصل پنجم ،کلمات کلیدی: season 5 ،کلمات کلیدی: قسمت 13 ،کلمات کلیدی: مایلز