فصل پنجم، قسمت پنجم
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۳٠  

 


This Place is Death

Original US Airdate: 11 Feb 2009

خلاصه این قسمت:
بن در تلاش برای جمع کردن اعضای گروه و بازگرداندن آنها به جزیره است. وقتی که بن، جک , سعید و کیت در جایی جمع شده‌اند «سان» از راه می رسد و قصد کشتن بن را دارد اما بن او را متقاعد می‌کند که جین هنوز زنده است و در جزیره می باشد و این دلیلی است که همگی برای نجات جان کسانی‌ که در جزیره هستند باید به جزیره برگردند. سعید از آنها جدا می‌شود و کیت نیز آرون را که در ماشین سان بود برداشته و از گروه جدا می‌شود. بن به‌همراه جک و سان به‌سراغ کسی می‌روند که راه بازگشت به جزیره را می‌داند . آنها در نزدیکی یک کلیسا توقف می‌کنند و بن حلقه ازدواج جین و سان را به عنوان دلیل زنده بودن جین به سان می‌دهد . در همین حین دزموند نیز از راه می‌رسد و معلوم می‌شود آن فرد همان مادر فارادی است. آنها به دیدار او می‌روند ولی او نارضایتی خود را از این‌که چرا همه نیامده‌اند ابراز می‌دارد .

از طرف دیگر در جزیره (در حدود سال 1988) دیدیم که جین توسط یک گروه تحقیقاتی که دانیل روسو حامله هم جزو این گروه بود نجات پیدا کرده و همگی به ساحل آمدند. گروه بدنبال برج رادیویی که شماره‌هایی از آن پخش می‌شود هستند که توسط هیولا (دود سیاه) مورد حمله واقع شده دختر دیگر موجود در گروه توسط هیولا کشته شده و هیولا یکی دیگر از افراد را با خود به درون حفره ای در کنار دیوار یک معبد می‌کشد. بقیه تلاش می کنند تا از فرو رفتن مونتاند در حفره جلوگیری کنند اما بر اثر فشار دست مونتاند از بازو جدا می شود و هیولا اورا به درون حفره می‌برد . بقیه افراد برای کمک به او به درون حفره می روند ولی جین مانع از رفتن دانیل به درون حفره می شود . در همین هنگام فلش دیگری رخ می دهد (و جین دو ماه در زمان به جلو می رود) و وقتی چشمانش را باز می کند دیگر خبری از افراد گروه نیست و او با بازوی قطع شده و پوسیده مونتاند که بر روی زمین افتاده روبرو می شود . جین سرگردان در جزیره به ساحل می‌رسد و با جنازه دوتن از افراد گروه که با گلوله کشته شده‌اند روبرو می‌شود و می بیند که دانیل قصد کشتن نفر سوم (دوست پسر یا عشق خود) را دارد زیرا فکر می کند همه افراد بیمار شده اند ولی رابرت او را متقاعد می‌کند که هیولا فقط یک سیستم حفاظتی از معبد است و می‌گوید که دانیل را بسیار دوست دارد اما بلافاصله بعد از منصرف شدن دانیل از کشتن ، او قصد کشتن دانیل را می‌کند که تفنگش شلیک نکرده و در عوض دانیل او را می کشد . دانیل جین را می بیند و شروع به تیراندازی به او می کند که بار دیگر فلش دیگری رخ می دهد و وقتی به هوش می آید با بقیه دوستانش (سایر , لاک و ...) روبرو می شود . آنها بدنبال ایستگاه ارکید هستند چون لاک فکر می‌کند که تنها راه بیرون رفتن از جزیره و بازگرداندن کسانیکه جزیره را ترک کرده اند از طریق ارکید می باشد. در همین حین فلش دیگری رخ می دهد , حال شارلوت بسیار وخیم است و فارادی تصمیم می گیرد که پیش او بماند . شارلوت به لاک می‌گوید که ارکید را در درون چاهی پیدا خواهند کرد . بعد از رفتن بقیه شارلوت اعتراف می کند که در جزیره بزرگ شده است و توسط مادرش که از اعضای دارما بوده است به بیرون جزیره برده شده و از آن به بعد دیگر پدر خود را ندیده است بنابراین تمام عمر بدنبال این بوده است که جزیره را پیدا کند , شارلوت به یاد می آورد که در کودکی مردی در جزیره به او گفته است که نباید جزیره را ترک کند و اگر این کار را کرد به هیچ عنوان نباید به جزیره برگردد چون اگر به جزیره برگردد خواهد مرد , او به فارادی می گوید که آن مرد خود فارادی بوده است . لاک و بقیه چاه را پیدا می کنند , جین حلقه خود را به لاک می دهد و از او می خواهد مانع برگشتن سان به جزیره شده و به او بگوید که جین مرده است . لاک با طنابی به درون چاه می رود که فلش دیگری رخ می دهد و دهانه چاه ناپدید شده و لاک به درون چاه سقوط کرده و پایش آسیب می بیند. در چاه پدر جک ظاهر شده و دستورالعملی را به لاک می دهد . لاک در سمت دیگر چاه چرخ دنده ای را که یک بار بن حرکت داده بود پیدا کرده و آنرا می چرخاند . از طرف دیگر بنظر می آید که شارلوت جان باخته است .

 

حرف‌های ما:

می توان گفت قسمت‌های فصل پنجم یکی در میان حسابی جذاب شده اند و حسابی آدم را به چالش می‌کشد.

این سوال به نظر می رسد که آیا مادر شارلوت همان مادر فارادی است ؟

فارادی چگونه در گذشته در جزیره بوده است و آیا این ربطی به تحقیقات علمی او دارد ؟

اینکه این عقب رفتن این آدمها در زمان جزیره و برخوردشان با آدمهای جزیره واقعا اتفاق افتاده و چگونه می شود که انسان‌هایی که در آینده بوده‌اند توانسته‌اند در گذشته انسان‌هایی را ببینند که در آینده در شرایطی متفاوت دوباره آنها ملاقات می‌کنند , همه و همه این‌ها انسان را بدجور به فکر وا می‌دارد.

اما از نظر ما هنوز نقش بن نقش بسیار جالب و کاملی است و در کنار او فارادی دارد خود را به عنوان یک فرد بسیار جالب و فعلا دوست داشتنی مطرح می‌کند , هرچند که از شخصیت دوست داشتنی دزموند و لهجه دوست داشتنیش نباید غافل شد .

 

امتیاز ما: 4 از 5

دریافت این قسمت از طریق ed2k :

Lost.S05E05.This.Place.Is.Death.PROPER.HDTV.XviD-FQM.avi  [348.02 Mb]

 


کلمات کلیدی: فصل پنجم ،کلمات کلیدی: season 5 ،کلمات کلیدی: lost