فصل پنجم، قسمت چهارم
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٢۱  


 The Little Prince
Original US Airdate: 04 February 2009

 خلاصه این قسمت:

از نام این قسمت و بخش‌های ابتدای آن مشخص بود که موضوع اصلی آن «آرون» خواهد بود. در قسمت دوم فصل پنجم دیدیم که یک نفر برای گرفتن آرون کیت را تهدید کرد و کیت در حال فرار به هتل اقامت سان رفت. کیت تصمیم می‌گیرد با موکل کسی که به منزل او آمده بود ملاقات کند. به همین دلیل به دفتر او می‌رود و پیشنهاد می‌کند که با موکلش صحبت کند اما به نتیجه نمی‌رسد و تصمیم به تعقیب وکیل می‌گیرد. از طرفی یک‌نفر قصد کشتن سعید را در بیمارستان دارد و پس از درگیری با سعید در جیبش آدرس خانه کیت را پیدا می‌کنند. «جک» با کیت تماس می‌گیرد و با هم به تعقیب وکیل می‌روند و او به هتل اقامت مادر «کلیر» می‌رود. جک سعی می‌کند که مادر کلیر را قانع کند اما متوجه می‌شود که او حتی از وجود «آرون» خبر ندارد. چه کسی جز بن می‌تواند چنین زیرکانه کیت را به فرار و بازگشت به جزیره ترغیب کند؟ جک، کیت، سعید و بن روبروی هم قرار می‌گیرند و کمی دورتر «سان» با اسلحه‌ای که «ویدمور» برایش فرستاده به سراغ بن می‌رود.

در جزیره، زمان در فاصله‌های کوتاه تغییر می‌کند. «سایر»، «لاک»، «جولیت»، «فارادی»، «شارلوت» و «مایلز» طبق نظر لاک به طرف ایستگاه ارکید در حرکتند. در یکی از فلش‌ها زمان جزیره به دوماه پیش، زمانی که کیت در حال کمک کردن به کلیر برای به‌دنیا آوردن آرون بود می‌رود. «سایر» تا ساعت‌ها مبهوت دیدن این صحنه می‌شود. دوباره زمان جزیره عقب می‌رود، به زمانی که کشتی محققین فرانسوی غرق شده و روسو و همکارانش به جزیره رسیدند. آن‌ها یک‌نفر را در دریا پیدا کرده و نجات می‌دهند و او کسی نیست جز «جین».

حرف‌های ما:

علاوه بر شارلوت، مایلز و جولیت هم خون‌دماغ می‌شوند. فارادی در جایی از مایلز می‌پرسد آیا مطمئن هست که قبلا در جزیره نبوده؟ پس این اتفاق باید برای کسانی بیفتد که در جزیره زندگی کرده‌اند. دزدیدن «آرون» شباهتی به کاری که «دیگران» در جزیره با بچه‌ها می‌کردند ندارد؟

نگاه سایر به کیت در صحنه به‌دنیا آمدن آرون، یکی از رومانتیک‌ترین بخش‌های این قسمت بود، هرچند که به‌نظر می‌رسد بین سایر و جولیت رابطه‌ی عاطفی در حال شکل گرفتن است. سایر هیچ‌وقت جولیت را با نام مستعار خطاب نمی‌کند.

 امتیاز ما: 3 از 5

 دریافت این قسمت از طریق ed2k:

Lost.S05E04.The.Little.Prince.HDTV.XviD-XOR.avi - 350.86 Mb  


کلمات کلیدی: فصل پنجم ،کلمات کلیدی: قسمت 4 ،کلمات کلیدی: season 5