فصل پنجم، قسمت اول
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٦  


Because You Left

Original US Airdate: 21 January 2009

 

بعد از ماه‌ها انتظار طرفداران سریال لاست، بالاخره یک‌روز پس از شروع دوره جدید ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، فصل پنجم این سریال آغاز شد. برخلاف سایر فصل‌ها که با  معرفی کاراکترهای جدید شروع می‌شد، فصل پنجم بدون «فلش بک» و «فلش فوروارد» و از همان جایی که فصل چهارم پایان یافته بود، شروع شد.

خلاصه این قسمت:

در ابتدای این قسمت، مردی که در ویدیوهای مربوط به پروژه دارما، در مورد دریچه‌ها توضیح می‌داد (دکتر چنگ) دیده می‌شود و گروهی در حال تهیه ویدیو از او هستند و این یعنی: زمان گذشته. مشکلی در ساخت «ارکید» به‌وجود آمده و در میان کارگرانی که مشغول به کار هستند «دانیل فارادی» دیده می‌شود و معنی آن این‌است که فارادی در زمان سفر کرده است و به گذشته بازگشته یا جزیره به گذشته بازگشته.

در آخرین صحنه از فصل چهارم، جک به مردی که در تابوت خوابیده بود نگاه می‌کرد و او کسی نبود جز جان لاک. در این قسمت «بن» از جک می‌خواهد که خود و دوستانش به جزیره بازگردند و جسد «لاک» را هم با خود ببرند و معتقد است دلیل اصلی تمام این وقایع رفتن این شش نفر از جزیره است.

اما پس از ناپدید شدن جزیره، آن‌جا چه اتفاقی افتاد؟ «سایر» و «جولیت» متوجه شدند که کمپ آن‌ها دیگر وجود ندارد. فارادی سعی کرد تا برای آنها راجع به سفر زمان توضیح بدهد و این‌که در حال حاضر آنها در زمانی پیش از سقوط هواپیما هستند. دریچه‌ای که زمانی «دزموند»  را در آن پیدا کردند و منفجر شده بود، دوباره سالم بود. فارادی به «سایر» که به در می‌کوبید تا دزموند را بیرون بیاورد گفت که آن‌ها نمی‌توانند هیچ تغییری در گذشته بدهند. اما فکری به نظرش رسید، یکی از کسانی که در فصل چهارم در زمان سفر می‌کرد، دزموند بود، پس فارادی می‌توانست در  زمان گذشته به او پیامی بدهد تا در زمان حال آن‌را انجام دهد و پیش از این‌که زمان جزیره یک‌بار دیگر تغییر کند، به دزموند فهماند که به آکسفورد برود و مادرش را پیدا کند. از طرفی جان لاک، ریچارد را ملاقات کرد و ریچارد به او گفت برای برگرداندن آن شش نفر و نجات جزیره «جان» باید بمیرد.

سعید و هرلی پس از فراری دادن هرلی از آسایشگاه هنوز توسط کسانی در تعقیبند که مشخص نیست افراد «بن» هستند یا «ویدمور» پدر پنی. دو نفر به خانه کیت می‌‌روند و می‌خواهند از پسرش نمونه خون بگیرند تا مشخص شود که آیا کیت مادر واقعی او است یا نه. پس از این اتفاق کیت به سرعت وسایل خود را جمع می‌کند و همراه «آرون» از خانه فرار می‌کند.

 

حرف‌های ما:

اولین قسمت فصل پنجم با سؤال‌های زیادی پایان گرفت . مهم‌ترین سؤالی که همچنان در ذهن باقی مانده چگونگی سفر در زمان است.

ریچارد به لاک یک قطب‌نما داد و این کار ما را یاد بچگی جان و زمانی که ریچارد برای امتحان او آمده بود انداخت. در آن زمان جان چاقو را به جای قطب‌نما انتخاب کرد. دکتر چنگ و همسرش در زمان پروژه دارما بچه کوچکی داشتند. آیا در آن زمان زنان در جزیره مشکل بارداری نداشتند و حالا آن بچه کجاست؟ آیا «مایلز» کسی که همراه با فارادی و شارلوت به جزیره آمد می‌تواند همان بچه باشد؟ چرا سعید به هرلی گفت که اگر زمانی با بن لاینس برخورد کرد، برعکس آنچه او می‌گوید را انجام دهد؟ تمام این مدت سعید برای بن کار می‌کرد و آدم می‌کشت یا ...؟ چرا سان و ویدمور هدف مشترکشان کشتن بن است. آیا سان بن را مقصر کشته شدن همسرش می‌داند؟ و در نبود جک و جان لاک، سایر و جولیت رهبری گروه را برعهده دارند؟

امتیاز ما: 4 از 5

دریافت این قسمت از طریق ed2k:

Lost.S05E01.Because.You.Left.PROPER.HDTV.XviD-2HD.avi - 349.65 Mb


کلمات کلیدی: فصل پنجم ،کلمات کلیدی: قسمت 1 ،کلمات کلیدی: season 5