شارلوت کیست؟
ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢۱  

Charlotte, Ben and Annie’s daughter

 

«شارلوت» می‌تواند دختر «بن» و «آنی» باشد. آنی همان دختر بچه‌ای است که در کودکی دوست بن بود و بن مجسمه چوبی هدیه او را تا مدت‌ها نگه داشته بود.
به جز دوران بچگی چیز زیادی در مورد آنی نمی‌دانیم و این‌که بعد از نابودی دارما چه اتفاقی برایش افتاد.  فقط این‌که او برای بن مهم بود.
نمی‌توان  این تئوری را باور کرد که «روسو»، همان آنی باشد. چون آنی در بچگی لهجه فرانسوی نداشت.
اما این‌که چه‌طور شارلوت می‌تواند فرزند بن و آنی باشد: اولین بار در سریال، شارلوت در یک سایت حفاری در تونس نشان داده شد و همراهش از او پرسید: چند زبان برای خواندن در مورد پرواز 815 لازم است و او پاسخ داد" چند زبان وجود دارد؟ همه می‌دانیم که شارلوت زبان‌های زیادی می‌داند (حتی کره‌ای) و بسیار باهوش است. به نظر می‌رسید شارلوت در مورد دارما و جزیره اطلاعات داشت و پس از پیدا کردن نشانی از آن، اعلام کرد که: "می‌دانستم".
یک تئوری می‌تواند این باشد که آنی در جزیره شارلوت را به‌دنیا می‌آورد و به دلیل مشکل جزیره در مورد زنان باردار، پس از به دنیا آمدن شارلوت می‌میرد. به همین دلیل هم بود که بن به حل مشکل زنان باردار جزیره اهمیت می‌داد و جولیت را به این منظور استخدام کرده بود.
تئوری دیگر این است که چون بن و آنی این مشکل را می‌دانستند، آنی برای به‌دنیا آوردن فرزندشان به خارج از جزیره رفت، اما آنی پس از به‌دنیا آمدن شارلوت، از بین رفت. از طرفی، «آنی» هم مانند شارلوت کک مکی و موقرمز بود.

 

 


کلمات کلیدی: تئوری ،کلمات کلیدی: بن ،کلمات کلیدی: شارلوت
 
فصل چهارم، قسمت سیزدهم
ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٩  

No Place Like Home II & III
Original US Airdate: 30 May 2008

خلاصه این قسمت:

در قسمت آخر فصل چهارم (در واقع دو قسمت آخر) اتفاقات زیادی افتاد. جک، کیت، سعید، سایر و هرلی همراه با فرانک با هلی‌‌کوپتر او به طرف کشتی حرکت کردند. در مسیر حرکت به سمت کشتی، سوخت هلی‌کوپتر در حال کم شدن بود و باید وزن اضافی از آن کم می‌شد. «سایر» به همین منظور، بعد از این‌که چند جمله‌ای به کیت گفت، خودش را به اقیانوس پرت کرد و شناکنان به طرف ساحل بازگشت. از طرفی دزموند، مایکل و جین در فکر از کار انداختن بمب درون کشتی بودند. به پیشنهاد مایکل تا مدتی آن را خنک کردند تا از واکنش بمب جلوگیری کنند اما پس از کشته شدن کیمی و تمام شدن گاز خنک‌کننده بمب در حال انفجار بود. در همین لحظه، هلی‌کوپتر روی عرشه نشست و دزموند با اطلاع دادن این موضوع، آنها را مجبور به بازگشت کرد. سان و آرون و دزموند به هلی‌کوپتر رفتند و در آخرین لحظه، جین به آنها نرسید و کشتی منفجر شد.
6 اوشئنیک، همراه با دزموند و فرانک به طرف جزیره حرکت کردند اما بن جزیره را حرکت داد و در یک لحظه جزیره در اقیانوس ناپدید شد. سوخت هلی‌کوپتر تمام شد و گروه باقی‌مانده مجبور شدند با قایق نجات در اقیانوس بمانند. خوشبختانه کشتی پنی ویدمور آنها را پیدا کرد و بعد از یک‌هفته و تصمیم آنها به دروغ گفتن در مورد جزیره، این شش نفر در ساحل یکی از جزایر پیاده شدند و ....
در آینده، «جک» می‌خواست «کیت» را متقاعد به بازگشت به جزیره کند. «سعید» به دنبال «هرلی» رفت و «سان» به دیدن پدر «پنی» به لندن رفته بود. در آخرین صحنه از قسمت آخر این فصل، جک دوباره سراغ تابوت رفت و «بن» را در اتاق مراسم تدفین دید. «بن» به او گفت که همه آنها باید به جزیره بازگردند و دوربین روی مرده درون تابوت متمرکز شد و او کسی نبود جز «جان لاک».

 

 

حرف‌های ما:
در این قسمت شارلوت اشاره‌ای به محل به‌دنیا آمدن خود (یعنی جزیره) کرد. آیا شارلوت نسبتی با افراد جزیره دارد؟ مادر او کیست؟ شارلوت با موهای قرمز، آیا با جان لاک (که در جوانی موقرمز بود) نسبتی دارد؟
آیا مردان «ویدمور» مراقب این شش نفر هستند؟ سعید جلوی در آسایشگاه هرلی چه کسی را کشت؟
هرلی چطوری با آقای «اکو» شطرنج بازی می‌کرد؟ چرا از این شش نفر فقط هرلی با مرده‌ها در تماس است؟ البته جک هم به نظر می‌رسد که با پدرش ارتباط دارد.
در یکی از ویدیوهایی که از این قسمت ساخته شده، حرف‌های «سایر» با «کیت» در آخرین لحظه مشخص می‌شود: "من یک دختر در آلاباما دارم. پیداش کن و بهش بگو متأسفم."
به نظر می‌آید که نویسندگان سریال، پایان‌های متفاوتی را برای فصل چهارم در نظر گرفته بودند. در صحنه فرد درون تابوت، یک‌‌بار «سایر» و یک‌بار هم با «دزموند» فیلمبرداری شده.
برخورد «کیت» با «جک» خیلی جالب بود. برعکس همیشه که جک از موضع قدرت با او حرف می‌زد، این بار «کیت» با یک سیلی به «جک»، عصبانیت خود را از رفتارهای گذشته «جک» نشان داد. اما چه‌کسی نیمه شب به «کیت» تلفن کرد و او را ترساند؟
و این‌که: «جرمی بنتام» کیه؟

امتیاز ما: 3 از 5


کلمات کلیدی: فصل چهارم ،کلمات کلیدی: قسمت 13
 
نجواها
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱  

The Whispers

نجواها:

ما تا دیروز فکر می‌کردیم که خودمون خیلی خوره هستیم، اما به این نتیجه رسیدیم که دست بالای دست بسیار است.

در تحقیقات به‌عمل آمده معلوم شد که یه سری از خوره های سریال دست به کار جالبی زدند و حتی به نجواهای توی جنگل هم رحم نکردند. همونطور که حتما تا حالا شاهد بودید خیلی از شخصیت‌ها توی جزیره و مخصوصا توی جنگل با نجواهایی روبرو میشن. یه سری از خوره‌های سریال با تفکیک کانال‌های صدای نجواها (کانال چپ و راست) و همچنین یک‌کم ور رفتن با اونا تونستند متن‌های این نجواها رو استخراج کنند که می‌شه از توش چیزهای جالبی فهمید.

یه نگاهی به این‌جا بندازید :

http://lostwhispering.blogspot.com/


کلمات کلیدی: نجواها ،کلمات کلیدی: whisper ،کلمات کلیدی: whispering
 
تئوری در مورد سان و خرید سهام
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱  


Sun’s settlement couldn’t buy pop’s company

آیا جریمه‌ای که شرکت هواپیمایی اوشنیک به «سان» داده در حدی هست که سان بتواند با آن سهام شرکت پدرش را خریداری کند؟

سان باید از کسی کمک گرفته باشد، نفر دوم و یا حتی نفر سومی باید وجود داشته باشد. یک تأمین‌کننده مالی؟ مثلا «هرلی»؟ هرلی تصمیم داشت از شر پولی که در لاتاری به‌دست آورده خلاص شود. این احتمال وجود دارد که او آن پول را در اختیار سان قرار داده باشد. آیا دیدار هرلی از سان در کره پس از به‌دنیا آمدن فرزندش، به همین موضع مرتبط بود؟

در صحنه‌ای که سان به دیدن پدرش رفت، پدرش با همکارانش در مورد این‌که این اتفاق از پنج بانک مختلف افتاده صحبت کرد. آیا پنج بازمانده اوشنیک، سهام شرکت پدر سان را خریدند؟

و یا این‌که این تئوری اشتباه است و سان فقط بخشی از سهام شرکت را با پول خود خریداری کرده.

 


کلمات کلیدی: تئوری